OSTATNIE SZTUKI! Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy.

środa, 16 listopada 2022

S. Mrozek, Uroczysta akademia w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 10.11.2022
 / ARTYKUŁ NADESŁANY/Sławomir MrozekUroczysta akademia w Zespole Szkół Zawodowych

z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 10.11.2022Dnia 10 listopada tj. w czwartek br. w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu odbyła się uroczysta akademia i konferencja z okazji 104. rocznicy odzyskania przez państwo polskie niepodległości.

Akademię rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego o godz. 11:11. Pani Wicedyrektor Maria Czech przywitała wszystkich zebranych i oficjalnie "otworzyła" akademię. Następnie pan dr Sławomir Mrozek przybliżył genezę obchodzenia Święta Niepodległości.

Po wystąpieniach odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów z klas: 4 THI, 4 THM, 3 THŻ, 2 THI i 2 TSŻ, a po niej - konferencja. Pan Kamil Szkaradek, inspektor z Instytutu Pamięci Narodowej przedstawił "drogi do niepodległości" naszej Ojczyzny.

Pod koniec części artystycznej - mogliśmy skosztować smakołyków przygotowanych przez panie: Agatę Szwarc i Annę Jasińską. Chciałbym podziękować również pani Bożenie Dyląg za oprawę muzyczną. Dziękuję również młodzieży za zaangażowanie w wydarzenie patriotyczne. Do zobaczenia na kolejnej akademii...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zostań Patronem Z Pogranicza