OSTATNIE SZTUKI! Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy.

poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Sławomir Mrozek, Fotorelacja z wernisażu wystawy Sławomira Błażewicza - Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach - 24 kwietnia 2017

Sławomir Błażewicz - Jest historykiem, pracował na terenie Muzeum w Dukli. Od 2002 r. jest kustoszem w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. 

Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddziału w Gorlicach - pan Franciszek Tomaszkiewicz - w imieniu gorlickiego PPTK-u - złożył serdeczne podziękowania autorowi za udostępnienie malarskich prac zaprezentowanych na dzisiejszej wystawie pt.: "Przez siedem stuleci dziejów Gorlic. Wyprawa w czasie w obrazach"  
"...Ekspozycja doskonale uzupełnia tematykę prezentowaną w tutejszej placówce, pozwoli ona także przypomnieć mieszkańcom Ziemi Gorlickiej burzliwe dzieje Naszego regionu, a turystom odwiedzającym Muzeum da możliwość do zapoznania się z wielowiekową, ciekawą historią
tego zakątku Polski". 
Sławomir Błażewicz - "...Przenosimy się wehikułem czasu w odległy okres, czas kiedy powstawało nasze miasto i rozwijało się, przechodząc różne burze, różne kataklizmy, a zarazem mieszkańcy tego miasta
zawsze odnajdywali w sobie jakąś moc i siłę, która na nowo podnosiło to miasto z ruin i robiło jeszcze piękniejszym (...) W każdym razie odczuwam w sobie sentyment - ile razy patrzę na te góry, piękną okolicę
zawsze mi się w głowie przewijają jak slajdy obrazki. Pomyślałem sobie, że można te obrazki przenieść na papier i zobaczyć co z tego wyjdzie. Nie jestem zawodowym malarzem tylko amatorem (...) Chodzi mi o to,
żeby pokazywać różne niuanse z historii, różne takie skojarzenia moje związane z dziejami naszego miasta, z ludźmi, którzy tutaj działali, którzy się tutaj urodzili, którzy pracowali, byli dobrodziejami  tego miasta (...)".

Wystawa będzie dostępna od 25 kwietnia do 20 czerwca 2017.

Opracował: Sławomir MrozekBrak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zostań Patronem Z Pogranicza