OSTATNIE SZTUKI! Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy.

sobota, 12 listopada 2016

Sławomir Mrozek, Fotorelacja z uroczystych obchodów z okazji 98 rocznicy odzyskania przez państwo polskie niepodległości, oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski - Gorlice, 11 listopada 2016 r.

 Dnia 11 listopada b.r. w Gorlicach odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. W tym roku obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (11.11.1918) oraz 1050 rocznicę Chrztu Polski. 
Z tej okazji, w Bazylice Mniejszej w Gorlicach odbyła się uroczysta msza św. koncelebrowana przez Jego Ekscelencję księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego. Przed mszą św. (o godz. 10.) w Bazylice Mniejszej, młodzież z MZS nr 6  zaprezentowała program słowno-muzyczny, przybliżający historię Polski od czasów zaborów (XVIII w.) aż do uzyskania przez państwo polskie niepodległości. Część artystyczną przygotowali nauczyciele z MZS nr 6: pani Bożena Skałba, Dorota Przyrowska i pan Andrzej Jamer. 
Po zakończonej mszy św. wszyscy zgromadzeni udali się pod pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego, gdzie złożyli wieńce i odmówili modlitwę św. W uroczystościach wzięły udział m.in.: władze miasta na czele z Panem Burmistrzem, władze powiatu, gminy i województwa. Pan Burmistrz Rafał Kukla podziękował Wszystkim obecnym na uroczystości:

   (...) Dziękuję wszystkim Państwu za przybycie na dzisiejszą uroczystość.

   Życzę Wszystkim wspólnego, radosnego świętowania w poczuciu dumy

   i przywiązania do ukochanej Ojczyzny. Pozwolą Państwo, że swoje dzisiejsze

   rozważania zakończę pozdrowieniem dla Bohaterów Narodowych:

   Część Ich Pamięci !Fot. Sławomir Mrozek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zostań Patronem Z Pogranicza