OSTATNIE SZTUKI! Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy.

poniedziałek, 28 września 2015

Nowe szlaki w Karpatach - artykuł prasowy z roku 1933.


Zachowano pisownię oryginalną. Źródło u autorów.
Nowe szlaki w Karpatach
Gorlice, w sierpniu.

Gorlicki Oddział P.T.T. zakończył w tym roku prace nad znakowaniem około 200km ścieżek turystycznych w Beskidzie Środkowym na terenie powiatu gorlickiego, jasielskiego i krośnieńskiego.
Pierwszy z tych szlaków – „główny szlak karpacki” – wyznaczony kolorem biało-czerwono-białym prowadzi z Krynicy w kierunku wschodnim przez Czertem, Lackową (999m), Ostry Wierch (933) do Wysowej, skąd skręca na północ do Banicy, a następnie biegnie znowu na wschód do przełęczy dukielskiej przez szczyty Mareska (794), Kolanin (707), Kamień (712), Dania (696), Hnyrową (694) i koło pustelni Jana z Dukli łączy się ze szlakiem, idącym do Iwonicza Zdroju.
          Drugi szlak, biało-zielono-biały, wychodzi z dworca kolejowego w Stróżach i przez Zieloną dochodzi do Szymbarku, a stąd na Magurę (846).
Trzeci szlak, biało-niebieski-biały, łączy szczyt Magóry z Gorlicami.
         Czwarty szlak, biało-zielony-biały, obejmuje najpiękniejsze partje gór, prowadząc z Gorlic do Żmigrodu, przez Wapienne, przez góry Kornuty na szczyt Wątkowej (847), gdzie na zboczu tej góry styka się z głównym szlakiem, wiodącym do Dukli, by potem przez Swierzową (803) i Kąty dojść do Żmigrodu.

        Piąty szlak, koloru biało-niebiesko-białego, wiedzie z Grybowa przez Chełm (779) do Wysowej Zdroju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zostań Patronem Z Pogranicza