OSTATNIE SZTUKI! Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy.

sobota, 26 listopada 2022

S. Mrozek, Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu na podium konkursu "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką" - 24.11.2022 r.

 

/ ARTYKUŁ NADESŁANY/Sławomir Mrozek


Zespół Szkół Zawodowych im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu na podium konkursu "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką" - 24.11.2022 r.Dnia 24 listopada br. tj. w czwartek o godz. 15:00 w auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych I stopnia w Gorlicach miał miejsce finał konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej (SMZG), pod hasłem "Znam moje miasto, znam Ziemię Gorlicką". W tym roku była to już XXVIII edycja konkursu o tematyce "Spacerkiem po Ziemi Gorlickiej śladami Ignacego Łukasiewicza. Opracuj ścieżkę dydaktyczną". Gratuluję dwóm uczennicom: Weronice Kosibie z klasy 2 THI oraz Natalii Michalik z klasy 3 THŻ, które zajęły odpowiednio: drugie i trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych w finale konkursu. Warto zaznaczyć, że w rywalizacji brało udział wiele szkół z powiatu gorlickiego i tylko trzech uczestników z najlepszymi pracami zakwalifikowało się do dzisiejszego finału. Opiekunem uczennic był pan dr Sławomir Mrozek, nauczyciel historii w Zespole Szkół Zawodowych w Bieczu.

Wszystkich zebranych przywitał Prezes SMZG – Pan Roman Trojanowicz. Finał konkursu poprowadziła Pani Barbara Wiatr – kierownik sekcji ds. współpracy z młodzieżą przy SMZG. Pan dr Sławomir Mrozek, na tę wyjątkową okoliczność przyniósł lampę naftową – replikę dawnej lampy konstrukcji Ignacego Łukasiewicza - która została symbolicznie zapalona w czasie trwania rywalizacji konkursowej. W czasie przerwy na naradę komisji oceniającej występy uczestników – Koło Gospodyń Wiejskich w Kobylance – przygotowało ciepły posiłek dla wszystkich zebranych.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Gorlickiego - Pani Maria Gubała, Przewodniczący Rady Powiatu - Pan Witold Kochan, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice - Pan Robert Ryndak oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji – Pan Wojciech Zapłata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zostań Patronem Z Pogranicza