OSTATNIE SZTUKI! Gorlickie w Wielkiej Wojnie 1914-1915. Wspomnienia, relacje, legendy.

sobota, 20 sierpnia 2016

Sławomir Mrozek, fotorelacja z obchodów 100. rocznicy wizyty J. Piłsudskiego w Bobowej, "Piłsudski i Wieniawa - wielcy Polacy w służbie Ojczyzny" , galeria zdjęć.


Fotorelacja: Sławomir Mrozek

W dniach 19-20.08.2016 r. w Bobowej k/Gorlic odbyła się uroczystość zorganizowana w setną rocznicę wizyty Józefa Piłsudskiego w miasteczku. Uroczystość odbyła się pod patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy. Dnia 20.08. uroczystość rozpoczęła się od mszy św. w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Bobowej, koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Jeża. Po mszy św. odbyła się inscenizacja przyjazdu Marszałka Józefa Piłsudskiego w asyście banderii konnej do dworu swego adiutanta Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. W czasie uroczystości głos zabrali m.in.: burmistrz Bobowej - Wacław Ligęza,
posłanka na Sejm RP - Barbara Bartuś, która odczytała list premier RP Beaty Szydło. Honorowi goście odsłonili pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Imprezę historyczną uświetniła musztra paradna i koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, oraz Koncert Orkiestry Dętej z Siedlisk.
 


Fot. Sławomir Mrozek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Zostań Patronem Z Pogranicza